Ana Sayfa Güncel 31 Mayıs 2022 40 Görüntüleme

Ücretsiz Ay Burcu Hesaplama Programı

Diğer astrolojik hesaplamalarda da olduğu gibi, Ay burcunu bulmak için de doğum saatinin tam olarak bilinmesi gerekmektedir. Bu kısmın doğruluğu son derece önemlidir, çünkü yalnızca küçük bir fark değişik bir burca işaret edebilir, bu nedenle emin olmak adına kesinlikle dikkatli olunması gerekir. Tam saat bilgilerine sahip olduğunuzda, websitemizdeki gibi doğru hesaplama yapan bir hassas hesaplama sistemi gerekli sonucu verecektir.

Ay burcumuz bilinçaltımızı yönetiyor olması nedeniyle duygu dünyamızla alakalı pekçok konu Ay’ın konumlandığı burçla doğrudan alakalıdır ki, bize keyif veren konular hatta alışkanlıklarımız bile Ay burcumuzun kapsama alanındaki konulardır. Duygularımız üzerindeki yönlendirici etkisiyle yaşamımızın tüm yönlerini tam anlamı ile etkileyebilir fakat, en önemlisi kurduğumuz ilişkiler üzerinde etki sahibi olmasıdır. Natal haritadaki Ay burcumuz özellikle sevgi anlamındaki beklentilerimizi, beslenme yöntemlerimizi ve duygusal anlamda rahatlama yöntemlerimizi de biçimlendirir.

Duygusal alandaki pekçok konuda etki sahibi olan Ay’ın haritadaki konumu astroloji uzmanının çok üzerinde durdukları başlıca konulardandır. Astrolojik haritada, Ay’ın bulunduğu burç, özellikle insanlara duygusal olarak nasıl tepki verdiğimizi ortaya çıkarır.

Şahsınızın ya da tanıdığınız birinin duygusal özelliklerini daha iyi anlayabilmek için, internet sitemizdeki Ay burcu öğrenme yazılımını kullanabilirsiniz. Eğer Ay burcunuzu merak ediyorsanız doğum saatinizi yazmanız yeterli. Bunun ardından hesapla butonuna tıklayın. İşlem bu kadar. Eğer bir başkasına ait Ay burcu raporu bilgilerine erişmeyi isterseniz o kişiyle ilgili doğum saatini, Ay’ın şuan için hangi burçta olduğunu bilmek istiyorsanız bu güne ait zaman bilgilerini hesaplama formuna girmeniz gerekiyor. Bu işlemle alakalı ilgili tarihe göre Ay’ın hangi burçta olduğunu ve o astrolojik pozisyonda ne anlamlarının olduğunu okuyabilirsiniz.

Ay’ın sembolik manada koruyucu bir şekilde Güneş etrafında dolaşması ve Güneş’in ışıklarını bizlere ulaştırması gibi, doğum haritamızdaki Ay da kendimizi korurken nasıl davrandığımızı, kendimizi nasıl güvende ve rahat hissettirdiğimizi anlatır.

Güneş Burcu Hesaplama Hakkında Merak Edilenler

Güneş, astrolojik sistemdeki en önemli yönetici olduğu gibi, bir doğum (natal) haritasında da en önemli güç olarak kabul edilir. Güneş’in konumlandığı burç, esas kimliğinizle ve yaşadığınız sürece kim olmaya yaklaştığınızla ilişki içerisindedir. Kapasitenizi tüm dış dünya ile hangi yolla etkileşime sunduğunuzu ortaya koymakla birlikte sahip olduğunuz değerlerin, amaçlarınızın ve benlik duygunuzun temel taşını oluşturur. Gençliğin ardından, Güneş burcunun tesiri daha da güçlenir çünkü yaş ilerledikçe, gerçekte kim olduğunuzla alakalı kendinizi daha iyi anlama imkanına kavuşursunuz. Güneş burcunuz doğal kişiliğinizi ve yaşamın olağan akışı içerisinde değişmeden devam eden öz benliğinizi tanımlar. Bu dünyaya yansıttığınız görüntü, içsel yapınızdır. Gerçekte ışık ve enerji kaynağımız olan Güneş, Güneş Sistemi’nin tam olarak merkezinde yer alır ve aynen bu biçimde Güneş’in bulunduğu burcunuz da benzeri olmayan şahsınıza ait merkezinizi tanımlar. Astrolojik kişisel özelliklerinizi anlayabilmek için websitemizdeki Güneş burcu aracından yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Merkür Burcu Bilgilerini Gir Burcunu Öğren

Merkür burcunuzdan aldığınız etkiyi görebilmek için Merkür burcu bulma programımızı kullanıp gerekli tespitte bulunmalısınız. İlk tanıştığımız kişinin, aslına bakarsanız dış burcu ile değil, Merkür burcu ile muhatabızdır. Natal haritada bulunduğu yere göre değişik anlamlar içeren Merkür burcu, zeka potansiyelimizi ve bu zekayı nasıl ortaya koyduğumuzu gösterir. Yıldız haritasındaki Merkür’ün konumu, kalıpları anlama, bilgi edinme ve çevreyle temas kurma biçiminizi temsil eder. Burçlardaki Merkür düşünce yapımızı, yazarlıkla ilgili yeteneğimizi ve diğer insanlarla iletişim kurma kalitemizi bildirir. Bir burçtaki Merkür’ümüz iletişim tarzınızı belirlediğinden ve düşüncelerimizi şekillendirdiğinden dolayı, hayatımızın her yönünü etkiler.

Anında Venüs Burcu Analizi Ücretsiz Hesaplama

Venüs Zodyak kuşağında hiç durmadan hareket ederken, 24 saatte ortalama olarak bir derecelik yol alır. Bu durum bir burçta yaklaşık bir ay konakladığı anlamına gelir. Ayrıca 18 ayda bir defa geri hareket eder ki, Venüs’ünüzü tam olarak belirlemenin en kestirme yöntemi doğum haritanızı okumak doğduğunuz günde hangi burçta olduğunu tespit etmek için bir Venüs burcu hesaplama yazılımı kullanmaktır. Venüs burcumuz değerlerle alakalı olduğu için estetik anlayışımız ve maddi varlıklarımızla ilişkimizi yönetir. Bununla birlikte en önemlisi, Venüs işaretlerimiz bize sevgi potansiyelimizi, nasıl şefkat gösterdiğimizi, nasıl bir aşk aradığımızı haber verir. Sevdiğiniz kişiyle aranızdaki uyumluluğu hesaplamak için Güneş burcundan hareketle yorumda bulunmak en kolay yöntemdir fakat, Venüs burcunuzu bilmek doğrudan doğruya aşkın kalbine inmenin daha etkili bir yoludur.

Mars Burcundan Neler Öğrenilir? Mars Burcu Nasıl Hesaplanır?

Diğerlerine göre Mars hızlı bir şekilde hareket eden gezegenlerden biridir ve hangi tarihler arasında gerileme hareketi yaptığına bağlı olarak iki ila yedi ay arasında burçlar üzerinde etki sahibidir. Astrologlara göre Mars’ın tüm burçlar kuşağını gezmesi yaklaşık iki sene sürer. Bu 2 yıllık döngüyü tam olarak saptayabilir, içinde bulunduğunuz süreçte neler yaşadığınıza ve neler hissettiğinize göre farkındalık geliştirirseniz, ilerideki Mars etkisinde ne şekilde hareket edeceğiniz ve enerjinizi hangi yöntemleri kullanarak yönlendireceğiniz ile ilgili ipuçları edinebilirsiniz. Mars burcunuzun özelliklerini öğrenmek, nasıl hareket ettiğiniz ve motivasyon kazanmak için ihtiyaç duyduğunuz şeylerle ilgili fikir verici bir işlemdir. Bu bilgi, enerjinizi yükseltmenize ve hayatınızı daha kolay hale getirmenize yardımcı olabilir. Mars burcunuzu hızlı bir şekilde öğrenmek için Mars burcu hesaplama uygulaması kullanılması gerekir.

Ücretsiz Jüpiter Burcu Bilgilerini Gir Burcunu Öğren

Jüpiter burcunuzu bilmenin birkaç yolu bulunmaktadır. Bir astroloji aracından yararlanarak küçük bir işlemle Jüpiter’inizin pozisyon aldığı burcu pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz, tabiki doğum tarihinizi ve yılınızı bilmeniz halinde. Bununla birlikte Jüpiter transit tablosunu kullanarak tarihlere ​​de göz atabilirsiniz. Doğum anınıza ait Yıldız haritanız çıkarılmışsa Jüpiter’inizin yerleştiği burcu buradan da bakabilirsiniz. Eğer neyi ifade ettiğiyle beraber bu konuma ayrıntılı bir şekilde bakmak isterseniz Jüpiter burcu uygulamamızdan faydalanabilirsiniz. Jüpiter’in haritadaki yerleşimi hakkınızda fark edebileceğinizden daha fazla konu içerir, algısal genişliğinizi ve bilincinizi yükseltme yollarını açığa çıkarır. Genişlemeyi ifade eden Jüpiter genelde bu özelliği ile birlikte yüksek dozda dürüstlük ahlakı da getirir. Jüpiter burcunuzun konumunu gerçek manada anlamış olmanız, kendinize daha fazla şansı çekmenize yardım eder.

Satürn Burcu Hesaplama Programı Ücretsiz Servis

Bir kuşak gezegeni olan Satürn, bir burçta ortalama olarak 30 ay süre kalı ve baştaki konumuna tekrar gelmesi 28 ila 29 yıl arasında bir zaman alır. Bu ana Satürn’ün Dönüşü denir ve bu bir olgunluk göstergesidir. Satürn’ün bu devri eşit yaş grubunun benzer hayat dersleri aldığı şeklinde kabul görür. Websitemizde yer verdiğimiz Satürn burcu tespit etme programı vasıtasıyla Satürn’ün yer aldığı lokasyonu hesaplayabilirsiniz. Bir doğum haritasında, Satürn burcumuz, kendimizi sınırlandırdığımız alanları, korktuğumuz şeyleri ve sorumluluk hislerimizi işaret eder. Satürn burcu, sorumluluklarımızla olan ilişkimizi izah edebilir ve bununla beraber, doğal bir şekilde dışa vurmakta zorlandığımız ve üstelik kişiliğimizin temel parçası olarak özümsediğimiz özelliklere de işaret eder.

Doğum Haritasından Neler Öğrenilir? Doğum Haritası Nasıl Çıkarılır?

Doğum haritalarındaki gezegen yerleşimlerinin astrologların yorumuna açık kısımları olmakla birlikte, gerçekte genellikle aynı manaları ifade eder. Bu anlamda yüzde yüz olmamakla birlikte farklı astrologların yaptıkları yorumlar bir birleriyle benzeşir.

En kısa tarifiyle ücretsiz natal (doğum) haritalar astroloji alanında uzmanlaşmış kişilerin deneyim ve bilgilerinin teknolojinin ilerlemesiyle birlikte bilgisayar yazılımlarına aktarılmış şeklidir.

Uzman bir astrolog olmamanız halinde de şahsınıza ait detaylı ve yorumlu doğum haritanızı çıkarabilirsiniz. Bunu sağlamak için doğum anınıza ilişkin gün, ay, yıl ve saat bilgilerini ve doğduğunuz yerin coğrafi konumunu girmeniz yeterlidir. Doğum haritamı göster butonunu tıklamanız halinde derhal haritanızı görüntüleyebilirsiniz.

Doğum haritası bir kimsenin doğum anında bulunduğu bölgenin coğrafi konumuna göre astrolojik yönden tesir eden gezegen ve yıldızların bulunduğu yerleri görmemize yarayan bir haritadır.

İnternette yayın yapan birçok ücretsiz yıldız haritası servisiyle karşılaşıyoruz. Bu hizmetlere baktığımızda, büyük bir kısmının sadece sembol ve işaretleri gösterdiğini, fakat bu sembollerin neyi ifade ettiğini herkes için anlaşılır biçimde ortaya koymakta yetersiz kaldığını görüyoruz. Oysa ki astrolojik sahada uzman olmayanlar kapsamlı doğum haritası sonuçlarına ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle bizler de astroasist.com olarak en anlaşılır, detaylı ve kapsamlı yorumları sunan bir harita uygulaması olarak hizmet veriyoruz.

Natal (doğum) harita çıkarmak pek çok teknik donanım gerekliliği içeren, son derece karmaşık ve zor olan bir işlemdir. Bu nedenden dolayı astroloji alanında yeterli bilgisi olmayanların herhangi birisine ait doğum anına ait yıldız haritasını çıkarması, gereken astrolojik bilgilere sahip olmadan ihtimal dahilinde değildir. Sevindirici tarafı şu ki, teknoloji çağında olduğumuz bu günlerde tüm bu karmaşık hesaplamaları kolayca yapabilen programlar kodlanmıştır. Bizler de sitemizi kendi natal haritanızı kolayca çıkarabilmeniz amacıyla tasarladık.

Ephemerisler (gök günlüğü) belirli bir tarih için Güneş, Ay, Venüs vb. gezegenlerin bulunduğu yerleri incelemeye yarayan teknik verilerden oluşur. Bu verilere bakarak, astrolojik konumları görebilirsiniz buna rağmen, gerek haritayı tam manada çıkarmak ve gerekse astrolojik işaretleri okuma ve yorumlama noktasında yetersiz kalabilirsiniz. Haritadaki işaretlerin okunması yalnızca eğitimli astrologlar tarafından icra edilebilecek zor bir iştir. Bu konuda bir astrologtan profesyonel destek alabilir ya da sitemizin ücretsiz hesaplama ve analiz sisteminden yararlanabilirsiniz.

Gökyüzü yıldız haritaları anlık olarak değişse de, doğum haritası hesaplaması yapılan kişinin doğum anına özel olarak uzayın bir fotoğrafı olması sebebiyle değişmez ve sabittir.

Doğum haritalarıyla çalışırken hesaplamada kullanılacak olan verilerin doğru olması büyük önem teşkil eder ki, kimi durumlarda bir iki dakikalık sapmanın bile tüm harita hesaplamasını etkileyeceğini unutmamak gerekir. Natal (doğum) haritalarının doğru bir biçimde oluşturulabilmesi ve anlamlarının izah edilebilmesi için, doğum anının kesin olarak bilinmesi şarttır. İnternet sitemizde ücretsiz bir biçimde kullanımınıza sunduğumuz doğum haritası hesaplama uygulaması da, doğum tarihi ve saati şeklinde giriş yapacağınız bu bilgiler doğrultusunda kişiye özel natal (doğuma) harita sonucunu detaylarıyla beraber vermektedir.

İlk zamanlarda astrolojiyi iyi bilenlerin ephemeris kullanarak uzun uğraşlar sonucu çıkarmak zorunda kaldıkları doğum haritalarını, bu gün sitemizin doğum haritası hesaplama sistemi ile astroloji bilgisi olmayanlarca bile oluşturmak ve oldukça detaylı yorumlarını almak mümkün hale geldi.

Yükselen Burç Bulma Yükselen Burç Hesaplama

Sitemizin hesaplama sistemiyle, herhangi bir astroloji bilgisine sahip olmamanız halinde bile yükselen burcunuzu hesaplayabilirsiniz. Yapmanız gerekense oldukça basit. Elbetteki doğum saatinizi doğru bir şekilde bilmeniz kaydı ile. Sistemimizdeki yükselen burç bulma formuna, doğum saatinizi ve coğrafi konumunuzu girin, ardından beliren hesaplamayı göster butonunu tıkladığınızda işleminiz tamamlanacaktır.

Yükselen burcun tespiti için gök günlüğü kayıtlarından faydalanılır. Bu kaynaklar astrolog olmayanlar için anlaşılamayan teknik içeriklerle doludur. Bu verilerden tam olarak yararlanmak için astrolojide uzmanlık seviyesinde bilgi ve deneyim sahibi olmak gerekir. Bu konuda en garanti ve güvenilir yöntemlerin başında bir astrologtan profesyonel hizmet almak ve çeşitli astroloji programları kullanmak gelir. Tamamı ücretsiz astroloji uygulamamızı da bu niyetle güvenle kullanabilir, 1. Evinizi net bir kesinlikle tespit edebilirsiniz.

İlk evdeki burcun ne anlama geldiği ve karakter üzerindeki etkileri, hesaplamayla birlikte elde edilecek sonuçla beraber verilmektedir. Doğum haritasında yükselen burcun önemi Güneş burcundan bile fazladır diyenler çoğunluktadır. Çünkü astrolojik yorumlamalarda yükselen hesaplandıktan sonra tüm astrolojik yerleşimlerin diğer ayrıntıları da çıkarılabilecektir. Astroloji analizlerinde tahminler muhakkak yükselene yerleşen burca göre yapılır. Bu da 1. Evin (yükselen burcun) yüksek önemini ortaya koyan önemli bir göstergedir. Doğum saati bilgilerinizle muhakkak 1. Ev konumunuzu tespit edin. Bu, kendinizi daha iyi anlamanızı, dış dünyaya nasıl göründüğünüzü hızlıca bilmenizi mümkün hale getirir.

Derme çatma bilgi veren sitelerde yükselen burç bulma yolları ararken kimi basit çizelgelerle karşılaşmışsınızdır. Yükselen burcun hesaplanması hususunda sağlıklı bir sonuç ortaya koyan böyle basit bir yükselen burç bulma tablosu bulunmamaktadır gerçekte. İncelediğiniz herhangi bir tabloda, coğrafi konuma yer verilmiyor ve yalnızca Güneş burcunuzun ne olduğu ve 2 saatlik arayla yükselen sıralaması yapılmışsa değer vermeyin. Çünkü gerçek yükselen burç hesaplama işleminde doğum yeri bilgisi, yerel saat farkı ve dolayısı ile de yaz/kış saati uygulaması olmazsa olmaz öneme sahiptir.

Yükselen burç (1.Ev) dünyaya geldiğiniz saatte coğrafi konumunuza göre, doğu tarafında yükselmekte olan burca izafe edilen isimdir. 12 evli astroloji sistemine göre düzenlenmiş olan astrolojik haritanızdaki birinci evinizdir. İnsanlar kendilerini Güneşin ifade ettiği burca göre tarif ediyor olsalar da, dışarıdan bakılınca başkalarınca daha farklı biçimde görünebilirler. Çünkü dışarıya verdiğimiz izlenim daha çok yükselen burcumuzla alakalıdır.

Bildiğiniz gibi, Güneşin ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla saatler belli tarihlerde ileri ve geri alınır. Son birkaç yıldır bizim ülkemizde bu tür bir uygulama kullanımdan kaldırılmış olsa da, ASC (Ascendant) burcu tespit edilecek kişinin doğduğu yıl bu uygulamanın yapılıp yapılmadığı tespit edilmeli ve tüm hesaplamalar bu bilgiye göre şekillendirilmelidir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com