Ana Sayfa Güncel 14 Nisan 2022 75 Görüntüleme

Tüm Gezegen Konumları İle Beraber Doğum Haritası

Profesyonel bir astroloji uzmanı olmamanız durumunda da şahsınıza özel tamamen detaylı analizler içeren natal haritanızı çıkarabilirsiniz. Bunu yapabilmek için doğum gününüze ilişkin bilgileri ve coğrafi konumunuzu formdan seçmeniz yeterlidir. Yıldız haritamı göster butonunu tıkladığınız anda derhal haritanızı çıkarmış olacaksınız.

Astrolojik cisimlerin konumları an be an değişse de, bir (doğum) natal harita belli bir ana göre gökyüzünün bir resmi olması nedeniyle sabittir ve değişmez.

Gök günlüğü denilen dökümanlar belirli bir tarih için Güneş ve diğer gezegenlerin konumlarını görmek için kullanılan tablolardan oluşur. Bu tabloları inceleyerek, gezegenlerin konum ve derecelerini görebilirsiniz fakat, gerek harita oluşturma ve gerekse işaretleri okuma ve anlamlandırma bölümünde tıkanıklık yaşayabilirsiniz. Haritadaki sembollerin okunması ancak yeterli astroloji bilgisine sahip kişilerce yapılma imkanı olan zorluk derecesi yüksek bir iştir. Böyle bir hizmet için bir astrologtan ücretli destek alabilir ya da internet sitemizdeki ücretsiz hesaplama sisteminden yararlanabilirsiniz.

Astrolojik harita çıkarmak uzmanlık ve deneyim gerektiren, oldukça zor bir işlemdir. Dolayısı ile astroloji alanında yeterli bilgisi olmayanların kendisine ait astrolojik haritasını çıkarması, gereken astrolojik bilgilere sahip olmadan mümkün değildir. Neyse ki günümüzde tüm hesaplamaları sizin için yapan bilgisayar destekli yazılımlar oluşturulmuştur. Bizler de uygulamamızı kendinize ait doğum haritasını en kısa yoldan çıkarabilmeniz amacıyla tasarladık.

Kabaca tarif edersek ücretsiz bir doğum haritası astrologların sahip oldukları bilgilerin gelişen teknoloji sayesinde özel programlara aktarılarak sunulan halidir.

Eski dönemlerde uzman astrologların gök günlüklerinden faydalanarak binbir emekle çıkarmak zorunda kaldıkları doğum haritalarını, bu çağda teknolojinin de yardımıyla saniyeler içerisinde çıkarmak ve detaylı yorumlarını görüntülemek mümkün hale geldi.

Natal harita bir insanın doğduğu saat ve dakikada bulunduğu bölgenin coğrafi konumuna göre astrolojik etkilerinin olduğu düşünülen gök cisimlerinin pozisyonlarını işaretlemeye yarayan bir haritadır.

İnternet üzerinde bilinen pek çok ücretsiz doğum (natal) haritası uygulamasıyla karşılaşıyoruz. Bu servislere göz attığımızda, kimilerinin sadece gezegenlerin konumlarına yer verdiğini, ancak bu işaretlerin ne şekilde yorumlanacağını herkese göre anlaşılır şekilde izah etmekte yetersiz kaldığını görüyoruz. Oysa ki astroloji alanında uzman olmayan kişiler yorumlu doğum haritası verilerine gereksinim duyarlar. Bu nedenle bizler de astroasist.com olarak ayrıntılı açıklamaları veren bir harita sitesi olarak hizmet veriyoruz.

Astrolojik konumların astrologların yorumuna açık kısımları olsa da, esasen genellikle aynı anlamları verir. Bu yüzden yüzde yüz olmasa bile farklı astrologların verdiği bilgiler bir birleriyle benzeşir.

Doğum haritası çıkarılması için işlemlerde kullanılacak olan verilerin doğruluğu son derece önemlidir ki, kimi durumlarda birkaç dakikalık yanlışlığın bile tüm hesaplamayı yanlış yönde etkileyeceğini bilmek gerekir. Doğum haritalarının sağlıklı bir biçimde oluşturulabilmesi ve açıklamalarının yapılabilmesi için, kişinin doğduğu anın tam olarak bilinmesi şarttır. Sitemizde ücretsiz olarak kullanıma sunduğumuz doğum haritası programı da, doğum tarihi ve saati şeklinde giriş yapacağınız bu bilgilere göre kişiye özel yıldız haritası sonucunu yorumlu bir şekilde vermektedir.

Yükselen Burçtan Neler Öğrenilir? Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?

Sitemiz aracılığı ile, hiç bir astroloji bilgisine sahip olmaksızın 1. Ev konumunuzu öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken şey son derece kolay. Tabi ki doğduğunuz andaki saati doğru şekilde bilmeniz şartı ile. Uygulamamızdaki yükselen burç hesaplama kısmına, doğduğunuz andaki saati ve doğduğunuz şehri yazın, ardından aktifleşen hesaplamayı yap butonunu tıkladığınızda hesaplama tamamlanacaktır.

Herkesin bildiği gibi, Güneş ışıklarından daha fazla faydalanmak maksadıyla belli tarihlerde saatler ileri/geri alınırlar. Son birkaç senedir bizim bölgemizde bu tür bir ayarlama kullanılmıyor olsa da, yükseleni tespit edilecek kişinin doğum senesinde böyle bir uygulamanın yapılıp yapılmadığı bilinmeli ve tüm hesaplama işlemleri bu ayrıntıya göre yapılmalıdır.

Yükseleninizin nelere işaret ettiği ve hangi özellikleri kattığı, hesaplamanın ardından ele geçen sonuçla beraber verilmektedir. Yükselende konumlanan burcun önemi dış burçtan (Güneş burcu) bile fazladır desek yeridir. Çünkü yükselen burç tespit edildikten sonra tüm yıldız haritasının diğer ayrıntıları da çıkarılabilecektir. Astrolojik analizlerde tahminler mutlak surette yükselene yerleşen burca göre yapılır. Bu da yükselenin yüksek önem derecesini ispat eden en önemli bilgidir aslında. Koordinat ve doğum saatinize ilişkin bilgilerle muhakkak 1. Ev konumunuzu tespit edin. Bu, kendinizi daha iyi anlamanızı, dış dünyaya nasıl göründüğünüzü daha çabuk bir şekilde bilmenizi mümkün hale getirir.

Bazı internet sitelerinde yükselen hesaplama yöntemleri ile ilgili araştırma yaparken bir birinin aynı basit çizelgeleri görmüşsünüzdür. Yükselen burcun bulunması konusunda sağlıklı bilgi veren sanıldığı gibi basit bir yükselen burç hesaplama tablosu yoktur gerçekte. Karşılaştığınız bir tabloda, doğum yeri bulunmuyor ve sadece Güneş burcunuzun ne olduğu ve 2 saatte bir yükselen sıralaması yapılmışsa önemsemeyin. Çünkü gerçek yükselen burç hesaplama işlemlerinde koordinat bilgisi, yerel saat farkı ve haliyle ileri/geri saat uygulaması hesaba dahil edilmek zorundadır.

1. Evin hesaplanması için gök günlüğü tablolarından faydalanılır. Bu kaynaklar ileri derece astroloji bilmeyenler için anlamlandırılması mümkün olmayan karmaşık bilgilerden oluşur. Bu çizelgelerden tam olarak faydalanmak için astroloji sahasında ileri düzey bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Yükselenin bulunmasında en garantili yöntemlerin başında bir astroloji uzmanından profesyonel destek almak ve çeşitli astroloji programları kullanmak gelir. Tamamı ücretsiz astroloji uygulamamızı da bu iş için güvenerek kullanabilir, yükseleninizi kesin bir şekilde bulabilirsiniz.

Yükselen burç dünyaya geldiğiniz saatte bulunduğunuz coğrafi konuma göre, doğu tarafında yükselmekte olan burca verilen addır. 12 ev sistemine göre tertip edilmiş olan doğum haritanızdaki ilk evinizdir. Pekçok insan kendisini Güneşin konumlandığı burca göre izah etseler de, dışarıdan bakılınca başka insanlar tarafından farklı görünebilirler. Çünkü karşı tarafa nasıl göründüğümüz tam olarak yükselen burçla alakalıdır.

Güneş Burcu Neyi İfade Eder? Nasıl Öğrenilir?

Burçlardaki Güneş temel doğanızı ve yaşamın genel seyri esnasında stabil kalan içselleştirdiğiniz özellikleri tanımlar. Bu özellikler sizin dünyaya yansıttığınız görüntü, öz varlığınızdır. Aslında hayat kaynağımız olan Güneş, Güneş Sistemi’nin merkezinde yer alır ve aynı şekilde Güneş’in bulunduğu burcunuz da benzeri olmayan şahsınıza ait odak noktanızı belirtir. Özelliklerinizi daha iyi bilmek için sitemizdeki Güneş burcu hesaplama aracından faydalanabilirsiniz. Güneş, astrolojik sistemdeki en önemli yönetici olduğu gibi, natal haritalarda da en önemli güç olarak yorumlanır. Güneş’in pozisyonu, öz benliğinizle ve yaşadığınız müddetçe ne şekilde gelişim gösterdiğinizle bağlantılandırılır. Enerjinizi çevrenizle nasıl paylaştığınızı ortaya çıkarmakla birlikte sahip olduğunuz şeylerin, hedeflerinizin ve içsel benlik duygunuzun ana yapısını oluşturur. Gençliğin ardından, Güneş burcu etkisi artış gösterir çünkü yaş ilerledikçe, aslında kim olduğunuzla alakalı kendinizi daha iyi anlamış olursunuz.

Ay Burcu Nedir? Nasıl Çıkarılır?

Şahsınızın yahut tanıdığınız birinin iç dünyasını daha iyi anlayabilmek için, sitemizdeki Ay burcu bulma yazılımından faydalanabilirsiniz. Eğer haritanızda Ay’ın hangi burçta olduğunu öğrenmeyi istiyorsanız doğum tarihi ve doğum yerinizi ilgili kutucuklara girmeniz gerekiyor. Peşinden göster butonuna tıklayın. Eğer başka bir insana ait Ay burcu konumuna erişmek isterseniz ilgili kişinin doğum saatini, Ay’ın mevcut pozisyonunu merak ediyorsanız, bu güne ait zaman bilgilerini forma girmeniz gerekiyor. Bununla birlikte ilgili tarihe göre Ay’ın bulunduğu burcu ve o burçta ne tür etkilerinin olduğunu okuyabilirsiniz.

Ay’ın bir manada koruyucu olarak Güneş’in çevresinde dolaşması ve Güneş ışıklarını bizlere iletmesi gibi, natal haritamızdaki Ay da kendimizi hangi yöntemlerle koruduğumuzu, kendimizi nasıl güvende ve rahat hissettirdiğimizi anlatır.

Duygusal alanlardaki birçok konuda tesir sahibi olan Ay’ın doğum haritasındaki yeri astrolojiyle ilgilenenlerin çok önemsedikleri temel konulardandır. Doğum haritasında, Ay’ın burçlara göre konumu, özellikle çevremize içgüdüsel anlamda nasıl tepki verdiğimizi bildirir.

Tüm harita hesaplamalarında olduğu gibi, Ay burcunun bulunması için de doğum bilgilerinin dakika bazında bilinmesi istenir. Bu bölümün doğruluğu büyük önem taşır, çünkü sadece küçük bir zaman farkı değişik bir burcu gösterebilir, bu yüzden emin olmak için mutlaka titiz davranılması gerekir. Tam bilgilere sahipseniz, sitemizdeki gibi saygın bir otomatik hesaplama programı sağlıklı sonucu almanıza yardımcı olacaktır.

Natal haritadaki Ay burcumuz bilinç altındaki konuları yönetiyor olması nedeniyle duygusal dünyamızla alakalı birçok olay Ay’ın konumlandığı burçla tam anlamıyla ilgilidir ki, bize keyif veren konular ve alışkanlıklarımız dahi burçlardaki Ay’ımızın kapsamı altındaki konulardandır. Duygularımız üzerindeki sert ve kararlı etkisiyle yaşantımızın pek çok alanını tam manasıyla tesiri altında bırakabilir ancak, en önemlisi sürdürdüğümüz ilişkileri etkilemesidir. Natal haritadaki Ay burcumuz bir anlamda sevgi anlamındaki beklentilerimizi, beslenme alışkanlıklarımızı ve duygusal anlamda rahatlama şeklimizi de yönetir.

Merkür Burcum Ne? Merkür Burcu Hesaplama ve Bulma

Merkür konumunuzdan nasıl etkilendiğinizi anlamak için Merkür burcu hesaplama uygulamamız aracılığıyla burç tespitinizi yapmalısınız. Natal haritada bulunduğu yere göre yorumlamasında farklılıklar içeren Merkür burcu, zeka düzeyimizi ve bu zekamızı hangi yönde kullandığımızı gösterir. Merkür konumumuz iletişim tarzımız üzerinde etkili olduğundan, ve düşünce sistemimizi ifade ettiğinden dolayı, yaşamımızın her alanını etkisi altına alır. Biriyle ilk defa konuştuğumuzda, aslına bakarsanız dış burcu ile değil, Merkür burcuyla diyaloğa gireriz. Merkür düşünce şeklimizi, yazman yeteneğimizi ve başka insanlarla iletişim yöntemimizi belirler. Natal haritadaki Merkür, kalıpları tanımlama, bilgileri bir arada tutma ve diğer insanlarla etkileşimde bulunma biçiminizi temsil eder.

Venüs Burcu Hesaplama Programı Ücretsiz Servis

Venüs Zodyak kuşağında hareket halindeyken, günlük olarak ortalama olarak bir derece yer kaplar. Bu, her burçta yaklaşık bir ay süreyle kaldığı manasına gelir. Buna ek olarak 18 ayda bir defa gerilemeye girer ki, Venüs’ünüzü tam olarak belirlemenin en geçerli yöntemi doğum haritanıza bakmak doğum anınızda hangi burçta olduğunu anlamak için çevrimiçi bir Venüs burcu hesaplayıcısı kullanmaktır. Haritadaki Venüs’ün yerleşimi değerleri açıkladığından estetik anlayışımız ve maddi varlıklarımızla ilişkilerimiz üzerinde son derece etkindir. Bununla birlikte en önemlisi, doğum haritamızdaki Venüs sevme ve romantizm tarzımızı, şefkat gösterme biçimimizi, aşktan ne anladığımızı anlatır. Sevgilinizle aranızdaki uyumluluğu hesaplamak için Güneş burcu astrolojisini kullanmak en basit yoldur ancak, Venüs burcunuzu bilmek tam olarak aşkın kalbine inmenin en etkili metodudur.

Mars Burcu Analizi Nedir? Ne Anlama Gelir?

Haritanızdaki Mars’ın ne anlama gediğini öğrenmek, nasıl harekete geçtiğiniz ve motive olmak için neye gereksiniminiz olduğuyla ilgili fikir verici bir işlemdir. Bu bilgi, enerji yüklenmenize ve yaşamınızı kolaylaştırmanıza yardım edebilir. Astroloji haritanızdaki Mars’ın pozisyonunu hassas bie şekilde öğrenmek için Mars burcu hesaplama yazılımı kullanılması gerekir. Diğerlerine bakarak Mars nispeten daha hızlı hareket eden gezegenlerden biridir ve hangi tarihlerde retro hareket ettiğine bağlı olarak iki ila yedi ay arasında burçlarda kalır. Mars gezegeninin tüm zodyak boyunca hareket etmesi yaklaşık iki yıl sürer. Bu 2 senelik döngüyü net olarak saptayabilir, şu anda neler yaşadığınıza ve neler hissettiğinize göre kendinize notlar çıkarırsanız, sonraki Mars etkisinde ne şekilde harekete geçeceğiniz ve enerjinizi hangi yolla arttıracağınız ile ilgili ipuçları almış olursunuz.

Ücretsiz Jüpiter Burcu Raporu Çıkarma Servisi

Jüpiter’in haritadaki konumu sizin hakkınızda tahmin ettiğinizden daha fazla bilgi verir, algınızı genişletme ve bilinç düzeyinizi yükseltme yöntemlerini gündeme getirir. Genişleyen Jüpiter genellikle bu özelliğinin yanında üst düzeyde dürüstlük ahlakı da getirir. Jüpiter burcunuzu iyi derecede anlamış olmanız, daha fazla şansı kendinize çekmenize imkan sağlar. Jüpiter’in hangi burçta olduğunu öğrenmenin değişik yolları vardır. Çevrimiçi bir astroloji uygulaması kullanarak tek işlemle Jüpiter’inizin konumunu pratik bir şekilde hesap edebilirsiniz, elbetteki doğum tarihinizi ve saatinizi bilmeniz şartıyla. Bununla birlikte online Jüpiter transit tablosunu kullanarak tarihleri ​​de gözden geçirebilirsiniz. Astroloji haritanız elinizin altındaysa Jüpiter konumunuzu buradan da görebilirsiniz. Eğer neyi ifade ettiğiyle birlikte bu pozisyona detaylıca göz atmak isterseniz Jüpiter burcu öğrenme uygulamamızdan faydalanabilirsiniz.

Satürn Burcu Hesaplama Uygulaması Astrolojik Harita

Natal haritada, Satürn’ün bulunduğu burç, kendimizi sınırlandırdığımız alanları, korktuğumuz şeyleri ve sorumluluk duygumuzu ortaya koyar. Satürn burcu, sorumluluklarımızla olan ilişkimizi açıklayabilir ve bununla beraber, doğal manada ifade edemediğimiz ve hatta kişiliğimizin temel parçası olarak kabullendiğimiz özelliklere de işaret edebilir. Seyri uzun süren bir gezegen olarak Satürn, burçlarda ortalama iki sene altı ay kalır ve doğum anındaki burca yeniden gelmesi 28 ila 29 yıl arasında bir zaman sürer. Bu ana Satürn’ün Dönüşü denir ve bu bir olgunluktur. Bu, eşit yaş grubundakilerin birbiriyle yakın yaşam dersleri aldığı manasındadır. Sitemizdeki gibi Satürn burcu öğrenme uygulaması vasıtasıyla Satürn’ün yer aldığı astrolojik pozisyonu anlayabilirsiniz.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com